Tynki cementowo-wapienne, docieplanie budynków, malowanie i gruntowanie agregatem, wykończenia wnętrz.

TYNKI CEMENTOWO WAPIENNE

Tynki wykonujemy przy użyciu najlepszego sprzętu, z wykorzystaniem materiałów renomowanych producentów. Zatrudniamy wyłącznie doświadczonych fachowców, gwarantując najwyższą jakość wykonanej usługi. Starannie wykonanie tynków cementowo-wapiennych sprawia że nadają się one pod malowanie. Zachęcamy do zapoznania się ze zdjęciami z naszych realizacji i obejrzenia na żywo tynków wykonanych przez naszą firmę!

     

Tynki cementowo wapienne

W skład gotowych mieszanek cementowo – wapiennych wchodzi cement, wapno i wypełniacze kwarcowe. Zadaniem dodatków uszlachetniających jest zapewnienie materiałom plastyczności i odpowiedniej przyczepności do podłoża. Tynki cementowo-wapienne mogą być ostatecznym wykończeniem powierzchni ściany albo stanowić podłoże do wykonania wypraw, takich jak gładzie gipsowe, tynki mineralne czy akrylowe. Grubość naniesionego tynku wynosi 1-3 cm. Gruby, a więc i ciężki tynk dobrze akumuluje ciepło i zwiększa komfort akustyczny domu. Podłożem pod tynki cementowo – wapienne mogą być podłoża mineralne, czyli ściany i sufity z betonu zwykłego, betonu komórkowego, cegły, pustaków ceramicznych. Tynk cementowo – wapienny jest niezastąpiony w pomieszczeniach wymagających wypraw odpornych na wilgoć i uderzenia mechaniczne.

Zalety tynków cementowo-wapiennych:

  • możliwości stosowania na zewnątrz i wewnątrz budynku. zarówno w pomieszczeniach suchych, jak i o bardzo dużej wilgotności (łazienki ,kuchnie,piwnice, pralnie)
  • zwiększona odporność na działanie czynników biologicznych. Ten problem dotyczy pomieszczeń o zwiększonej wilgotności, gdzie można zaobserwować pojawienie się alg i grzybów pleśniowych. Jest to związane ze stosowaniem w zaprawach tynkarskich materiałów, które zawierają związki przyswajalne przez mikroorganizmy (np.celulozę i jej pochodne). W warunkach podwyższonej wilgotności np. w wyniku stosowania szczelnej stolarki okiennej i drzwiowej, bardzo szybko rozwijają się grzyby pleśniowe. Stosowane w tynkach wypełniacze mineralne mogą być również podatne na atakowanie przez grzyby pleśniowe. Nawet niewielkie ilości materii organicznej /kurz/ może zainicjować rozwój mikroflory. Nieoceniony w walce z tym problemem jest udział wapna w tynku.
  • duża wytrzymałość na uderzenia.
  • wysoka przyczepność do podłoża,
  • paroprzepuszczalność tworząca wymienność pary wodnej w pomieszczeniu,
  • trwałość tynków cementowo-wapiennych i wapiennych szacuje się na minimum 40-75 lat